A 2016. augusztus 12-13. között a BVSC-Zugló, az iBicycle Kft. és az  FSZSE/FTC által megszervezett Magyarország 2016. évi Pályakerékpáros Bajnokságán csapatunk a következő versenyzői kerettel állt rajthoz: Borissza Johanna Kitti (női elit); Borissza Marcell Lajos (U17); Hajdú Máté Olivér (U19); Halász Viktor Sándor (elit); Lovassy Krisztián (elit); Molnár Gábor (U19); Sikari Gábor (master); Szilágyi Lili (WU17); Szilágyi Sándor (master); Szilágyi Zsófia (WU13); Venczli Márk (U9); Vida Bálint (U17). Versenyzőink 14 arany-, 3 ezüst és 5 bronzérmet szereztek, mindemellett pedig a szakosztályunkkal együttműködve tevékenykedő iBicycle Kft. színeiben Fogarasi József további egy bronzzal járult hozzá a dicsőségtáblához.

Borissza Johanna Kitti

Csapatunk U23-as versenyzője Borissza Johanna Kitti ezúttal az elit nők mezőnyében állt rajthoz, ahol 100%-os teljesítményt nyújtva magabiztosan nyerte a kategória számára kiírt mindhárom számot. Scratch győzelme mellett 38,54”-es idejével 500 méteren-, illetve 4’12,85”-es idejével 3000 méteren lett bajnok.

Borissza Marcell Lajos

Kiváló női versenyzőnk testvére, Borissza Marcell Lajos idén kezdte a pályasporttal való ismerkedést, az U17-es kategória időfutam számaiban állt rajthoz. Az 500 méteres állórajtos időfutamban, illetve a 2000 méteres egyéni üldözőversenyben egyaránt a 7. helyen zárt.

Fogarasi József

A szakosztályunkkal együttműködve tevékenykedő iBicycle Kft. színeiben induló master versenyzőnk, Fogarasi József  41,37”-es időeredményével az 500 méteres állórajtos időfutamban 4.-, míg 2’50,80”-as idővel 2000 méteres egyéni üldözőversenyben 3. lett.

Hajdú Máté Olivér

Ifjúsági versenyzőnk, Hajdú Máté Olivér már az utánpótlás Európa-bajnokságon felhívta magára a figyelmet erős 1000 méteres időeredményével, formáját ebben a számban ezúttal is hozta, így 1’12,41”-es idejével bajnoki címet szerzett. A 3000 méteres egyéni üldözőversenyben 4’01,10”-es időeredményével a bronzérmet szerezte meg, pontversenyben pedig szintén a dobogó harmadik helyére érkezett.

Halász Viktor Sándor

Csapatunk évekkel ezelőtt visszavonult versenyzője, Halász Viktor Sándor ismét belekóstolt a pályaversenyzés világába és az elit kategóriában állt rajthoz. A 4000 méteres egyéni üldözőversenyben a 8. helyen zárt, a pontversenyt végül nem fejezte be. Szépen szerepelt ellenben az 1000 méteres állórajtos időfutamban, ahol 1’17,16”-os időeredményével a 4. helyen zárt, alig 6 tizeddel lemaradva a dobogóról.

Lovassy Krisztián

A BVSC-Zugló elit versenyzője, Lovassy Krisztián idén is remekül szerepelt. A scratch futamban 2 körelőnnyel lett bajnok, a pontversenyben kemény küzdelemben 20 pontot szerezve ölthette magára a bajnoki trikót. A 4000 méteres egyéni időfutamban 4’48,52”-es időeredményével magabiztosan – 11 másodperc előnnyel – végzett az élen. Idejéhez hasonlót 10 éve nem produkált senki a Millenárison (2006 óta a legjobb időt Fejes Gábor érte el 2011-ben 4’55,54”-el), illetve ő maga sem hajtott a rogyadozó velodromban eddig még soha 4’55”-ös időn belül. Az 1000 méteres állórajtos időfutamban a kiváló hazai sprinter, Szalontay Sándor ezúttal is verhetetlennek bizonyult, Krisztián mögötte szerezte meg 1’09,94”-es idejével a második helyet, ezzel egyben a legjobb 1000 méterét teljesítette a Millenárison (egyéni csúcsa fedett pályán természetesen jobb ennél). Ezzel a teljesítményével 3 arany- és 1 ezüstéremmel gazdagította a BVSC-Zugló éremtábláját.

Molnár Gábor

Ifjúsági versenyzőnk, Molnár Gábor az 1000 méteres állórajtos időfutamban 1’15,30”-as idejével bronzérmes lett, a 3000 méteres egyéni üldözőversenyben azonban már nem talált legyőzőre. Az Európa-bajnokságon is kiváló 3000 métert teljesítő versenyzőnk ezúttal 3’57,50”-el lett bajnok, két másodperccel utasítva maga mögé a második helyezettet.

Sikari Gábor

Sikari Gábor idén egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett a masterek számára kiírt két időfutam számban. Az 500 méteres állórajtos időfutamban 40,90”-es idővel harmadik lett, míg 2000 méteren 2’46,26”-os idejével mindössze 46 századdal lett második csapattársa, Szilágyi Sándor mögött.

Szilágyi Lili

Idén több fiatal versenyzővel is bővült csapatunk, egyikük Szilágyi Lili, aki a serdülő lányok (WU17) között szállt harcba a bajnoki címekért. A 200 méteres repülőrajtos időfutamban 15,80”-as idejével 2., míg az 500 méteres állórajtos időfutamban 45,72”-es idejével 3. lett.

Szilágyi Sándor

A BVSC-Zugló Kerékpáros Szakosztályának egyik legrégebbi, folyamatosan aktív versenyzője, a master korcsoportos Szilágyi Sándor 100%-os teljesítményt nyújtott. Az 500 méteres állórajtos időfutamban immár sokadszor 40 másodperc alatti időt hajtva, 39,45”-el lett bajnok, 2000 méteren pedig 2’45,70”-es idejének köszönhetően húzhatta magára a bajnoki mezt.

Szilágyi Zsófia

Szilágyi Zsófia szintén idén kezdte szakosztályunkban a pályakerékpározást, idei bajnoki mérlege pedig két aranyérem a WU13-as korcsoportból. Mindehhez 200 méteres repülőrajtos időfutamban 16,70”-es időeredmény kellett, az 500 méteres állórajtos időfutamban pedig 47,16 másodperc.

Venczli Márk

Szakosztályunk technikai vezetőjének elsőszülöttje, Venczli Márk az U9-es kategóriában 200 méteres- és 1 körös távon egyaránt a legjobbnak bizonyult.

Vida Bálint

Vida Bálint

Szintén idei újoncként mutatkozott be szakosztályunknál a serdülő (U17) Vida Bálint, aki pontversenyben, 500 méteres állórajtos időfutamban és 2000 méteres egyéni üldözőversenyben állt rajthoz. Eredményei sorrendben a következők lettek: 7. hely; 4. hely (42,20”) és 5. hely (2’51,63”). Eredményi közül kiemelendő 500 méterre mért időeredménye, ebben a számban első versenyeredménynek ez igen jónak mondható.

A szakosztály ezúton is köszöni mindazoknak a segítségét, akik munkájukkal lehetővé tették, hogy a Millenáris a bajnokságra alkalmas állapotba kerüljön, továbbá azoknak a munkáját, akik a bajnokság előkészítésében és lebonyolításában közreműködtek.