A BVSC-Zugló két parasportolója Földi Bence és Csontó Ádám 2016. június 11-én Nagykovácsiban állt rajthoz a Crosskovácsi Maratonon. Mindketten a 49,2 km-es felnőtt férfi középtávra neveztek, ahol ezúttal Ádámnak jött ki jobban a lépés, a felnőtt férfiak mezőnyében 2:15’43”-es idejével a 4. helyre érkezett, alig másfél perccel lemaradva a dobogóról. Földi Bence ugyanitt 2:50’11”-et hajtva a 10. helyen zárt, de rá másnap (június 12-én) még egy erőpróba várt: a miskolci Kondenzgyík Maraton hosszútávja…

Csontó Ádám a Crosskovácsi Maratonon (fotó: Molnár Tibor)

Miskolcon a hosszútávra nevezőknek 84 kilométerrel volt a táv, és úgy tűnik, megérte előző nap tartalékolni, hiszen itt Földi Bence hatalmas fölénnyel (20 perces előnnyel) abszolút győztes lett, kategóriájának (férfi elit) második helyezettjére pedig 36 percet nyert.