A 2016-os sikeres nemzetközi szereplést követően a folytatásaként célul kitűzött 2017-es pálya világbajnoki részvétel kivívásának fontos állomása volt a 2017-es év elején Kolumbiában és Los Angelesben megrendezésre került 3. és 4. világkupa-forduló.

Lovassy Krisztián, a BVSC-Zugló versenyzője Caliban

Krisztián a világranglistán az előkelő 11. helyről kezdte meg a versenyeket. Az UCI a világkupa-futamok előtt lemódosított világbajnoki kvóta szabályzata szerint azonban, a vb-re nem egyéni, hanem nemzeti listáról lehet kvalifikálni. Pályakerékpár szakágban ugyanis nem alanyi jogon lehet világbajnoki részvételt szerezni, hanem csak a világranglista első 24 nemzete juthat ki a jelenlegi 78-ból. Hiába tehát az egyéni listán az előkelő helyezés, a vb-kvalifikáció szempontjából a nemzeti lista számít.

A fentiek miatt Krisztiánra nagy felelősség hárult, hiszen az év folyamán egyedül kellett gyűjtenie a pontokat az erős, 6-8 fős válogatottal rendelkező nemzetekkel szemben. A rá nehezedő nyomás azonban nem törte meg versenyzőnket, és Kolumbiában, Caliban, a 120 körös pontversenyben a kiváló 13. helyen végzett, Ennek a helyezésnek az eredményeképpen pontversenyben vb-kvótát szerzett.

A fedett pályák világában különlegesnek számít a nyitott lehatárolással rendelkező kolumbiai fapálya

A világkupa-sorozat 4. fordulója Los Angelesben került megrendezésre, itt scratch versenyszámban állt rajthoz Krisztián. Az elmúlt 15 év egyik legjobb pályakerékpáros világkupa-eredményét produkálta, és a 8. helyen végzett. Ezzel annyi ranglistapontot szerzett, hogy ebben a versenyszámban is behozta nemzetünket a világ legjobb 24 országa közé, és ezzel kivívta scratch számban is az indulási jogot a világbajnokságon.

Lovassy Krisztián Los Angelesben

A hazai pályasport utoljára 2004-ben büszkélkedhetett egyszámjegyű világkupa-helyezésekkel (a szintén BVSC-s Szabolcsi Szilvia jóvoltából), így nagy reményekkel vágunk neki a világbajnokságnak, mely április 12-16.-án lesz Hongkongban.